الجزایر به زودی در تولید محصولات کشاورزی خودکفا می شود
ایرنا» الجزایر به زودی در تولید محصولات کشاورزی خودکفا می شود
ایرنا - 37 روز پیش

کد خبر:


'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، وزیر کشاورزی الجزایر گفت: 'ما اکنون 70 تا 75درصد محصولات کشاورزی موردنیاز خود را در داخل تولید می کنیم و به زودی 100درصد محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود'.
عبدالقادر بوعزقی به زمان دقیق یا تقریبی رسیدن این کشور به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی اشاره ای نکرد.
وزیر کشاورزی الجزایر خاطرنشان کرد که ارزش تولیدات کشاورزی این کشور در سال 2000 میلادی ، 500 میلیارد دینار الجزایر بود (قیمت رسمی هر دلار برابر با 113 دینار الجزایر است) که اکنون به سه هزار میلیارد دینار الجزایری رسیده است و این نشان می دهد انقلابی واقعی در عرصه کشاورزی کشور روی داده و باعث شده است واردات محصولات کشاورزی بسیار کاهش یابد به گونه ای که کشور درحال حاضر سه یا چهار محصول کشاورزی و دامی و از جمله گندم ، شیر و گاهی گوشت وارد می کند.
بوعزقی در ادامه گفت: رونق روستاها باعث شده است مهاجرت از روستاها که قبلا بسیار زیاد بود، کاهش یابد و برعکس این روزها شاهد مهاجرت معکوس یعنی مهاجرت مردم از شهرها به روستاها هستیم زیرا روستاها به محلی برای کسب و کار و تولید تبدیل شده است.
بیشتر مردم الجزایر از دیرباز به کشاورزی می‌پرداختند. در بخش شمالی گندم و جو کاشته می‌شود. غرس میوه و مرکبات نیز در الجزایر روزبه‌روز رونق می‌گیرد.
بیش از 95درصد صادرات الجزایر را نفت و مشتقات نفتی تشکیل می دهد و نفت حدود 60 درصد بودجه این کشور را تامین می کند.
وزارت دارایی الجزایر اخیرا در سایت خود اعلام کرد: درآمدهای نفتی این کشور درسال 2014 میلادی 60.3 میلیارد دلار بود که این رقم با توجه به کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی در سال 2015 به 32.7 میلیارد رسید و در سال 2016 نیز رقم 27.1میلیارد را تجربه کرد. درآمدهای نفتی این کشور در هفت ماه نخست سال جاری به 18.7 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می شود تا آخر سال جاری میلادی، درآمدهای نفتی الجزایر به حدود 32 میلیارد دلار برسد که این رقم تقریبا نصف درآمدهای نفتی این کشور در سال 2014میلادی است.
شبک**خاورم **2041**1392**خبرنگار: سید شاهپور حسینی**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

سیاسی

وزیر کشاورزی الجزایر

خودکفایی

محصولات کشاورزی


facebookgoogle-plustwittercloob
viberwhatsapptelegramline
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام:  
ایمیل: