کتاب محسن مؤمنی شریف به زبان اردو ترجمه شد
خبرگزاری شبستان» کتاب محسن مؤمنی شریف به زبان اردو ترجمه شد
خبرگزاری شبستان - 36 روز پیش
سرویس : فرهنگ و ادب - ادبیات و نشر زمان :   ۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۶:۴۶ شناسه خبر : ۶۶۳۱۰۱

کتاب محسن مؤمنی شریف به زبان اردو ترجمه شد
خبرگزاری شبستان: کتاب «زمانی برای بزرگ شدن»، نوشته محسن مؤمنی شریف از سوی دفتر ترجمه حوزه هنری به زبان اردو برگردانده شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، «زمانی برای بزرگ شدن»، نوشته محسن مؤمنی‌شریف رئیس حوزه هنری است که در قالب داستانی بلند از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. کتاب روایت‌کننده ماجرای عجیب دو برادر است که یکی از آن ها در سنین نوجوانی برای حضور در جنگ تحمیلی راهی جبهه می‌شود و دیگری، به جبهه منافقان پیوسته است.کتاب در واقع روایتگر دو جنگ است، جنگی که در بیرون در جریان است و انسان‌ها آن را با پوست و گوشت خود لمس می‌کنند و دیگری، جنگی است که در درون شخصیت‌های کتاب در جریان است.

«زمانی برای بزرگ شدن» تاکنون سه جایزه کتاب سال شهید غنی پور، جایزه 20 سال ادبیات دفاع مقدس و کتاب سال دفاع مقدس را به خود اختصاص داده است. این اثر به تازگی از سوی دفتر ترجمه حوزه هنری به زبان اردو ترجمه شده و قرار است به زودی منتشر شود.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: ... باز اطراف را نگاه می‌کنم. باز بادی برخاسته و درخت‌های بلوط را تکان می‌دهد. گاهی یک صداهای مبهمی با خودش می آورد و دل آدم را خالی می‌کند. بد و بیراه می‌گویم و به کسانی که باید می‌آمدند سرشب جایشان را با ما عوض می‌کردند ولی حالا گم شده‌اند فکر می‌کنم. اگر آن‌ها گیج بازی درنمی‌آوردند و گم نمی شدند، حالا ما اینجا نبودیم. لابد برگشته بودیم عقب و بعد از این همه خستگی و جان کندن، یک دل سیر می‌خوابیدیم. اما وقتی به یاد بچه‌ها می‌افتم و اتفاق‌هایی که در این دو شب و روز برایمان پیش آمده، از خودم بدم می‌آید. مگر دیگر می‌توانم بی خیال بخوابم؟ مگر به این زودی عمو جعفر از یادم می‌رود؟ اصلا مگر می‌شود تا آخر عمر هم بهنام را فراموش کرد؟

پایان پیام/31

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

«زمانی برای بزرگ شدن»

|

مؤمنی شریف

|

حوزه هنری

|


facebookgoogle-plustwittercloob
viberwhatsapptelegramline
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام:  
ایمیل: