رسانه هنگ کنگی: چین برای حراست از برجام با اروپا همکاری می کند
ایرنا» رسانه هنگ کنگی: چین برای حراست از برجام با اروپا همکاری می کند
ایرنا - 36 روز پیش

کد خبر:


'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا به نقل از ساوت چاینا ، چین بشدت نگران این است که آمریکا از برجام خارج شود برای همین خود را برای گفت و گوهای بیشتر با اروپا آماده کرده است.
روزنامه می نویسد که طبیعتا اگر آمریکا از توافق هسته ای خارج شود کشورهای اروپایی هم به چین و روسیه نزدیکتر خواهند شد و یک جبهه قوی علیه واشنگتن شکل خواهد گرفت.
روزنامه هنگ کنگی از قول پانگ جون اینگ از دانشگاه چینگ دایو در شرق چین آورده است : ما از برجام با همکاری بیشتر با اروپا حفاظت خواهیم کرد.
وی گفت که ما در خاورمیانه نفوذ محدودتری داریم اما می خواهیم با فرانسه و آلمان همکاری بسیار نزدیکی داشته باشیم تا مشخصا از توافق هسته ای حراست شود.
ساوت چاینا تصریح می کند که ایران و چین دارای روابط بسیار نزدیک تجاری و انرژی هستند و شرکت های چینی در بسیاری از طرح های سازندگی و نفت و گاز در ایران فعال هستند.
این روزنامه به قرارداد چهار میلیارد و 800 میلیون دلاری اشاره کرده که پتروپارس ایران و شرکت سی ان پی سی چین و توتال فرانسه در ماه سپتامبر امسال امضا کرده اند.
این نشریه هنگ کنگی برگزاری رزمایش ناوگان های دریایی دو کشور در ماه ژوین امسال را برای دومین بار از سال 2014 میلادی از دیگر نمونه های ارتباطات و همکاری های نزدیک ایران و چین دانسته است.
جایو دایو جیانگ کارشناس روابط بین الملل دانشگاه پکن به این روزنامه گفته است که خروج آمریکا از توافق هسته ای هیچ تاثیری بر ارتباط چین با دیگر طرف های این توافق نخواهد داشت.
وی افزود که خبر خوش این است که ایران همچنان در برجام می ماند و به آن پایبند است و به همین دلیل می توان راهی پیدا کرد تا برای همه طرف ها قابل قبول باشد.
آساق**231**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی

انتهای پیام /*

سیاسی

برجام چین

اروپا چین

آمریکا برجام


facebookgoogle-plustwittercloob
viberwhatsapptelegramline
نظرات کاربران
ارسال نظر
نام:  
ایمیل: